Top 10 firm branży wirtualizacyjnej 2016. - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

Top 10 firm branży wirtualizacyjnej 2016.

Każda rozmowa dotycząca wirtualizacji zwykle kończy się zaciekłą dyskusją, kłótnią albo zgodnym potakiwaniem, natomiast prawie zawsze jej początkiem jest VMware – tak też jest w przypadku tej listy. Wymienione poniżej firmy dostarczają najlepsze rozwiązania do wirtualizacji dostępne obecnie na rynku.

 

virtualization


Patrząc na ogromną ofertę w zakresie technologii wirtualizacji normalną sytuacją będzie nie wykorzystanie wszystkich funkcji zawartych w danym oprogramowaniu. Jednak, gdy przychodzi odpowiednia pora dobrze jest wiedzieć jak wiele możliwości ma się do dyspozycji korzystając z danego rozwiązania. Skala dostępnych opcji zaczyna się od obsługi kilku maszyn wirtualnych hostujących garść stron internetowych, wirtualnych desktopów czy usług intranetowych, a kończy na możliwości pracy z dziesiątkami tysięcy maszyn obsługujących miliony internautów. Dla wszystkich nieobeznanych z rynkiem, przedstawiamy poniżej małe wprowadzenie.


VMware

 

vmware


Znalezienie dużego data center nie korzystającego z produktów marki VMware graniczy obecnie z cudem. Firma dominuje na rynku wirtualizacji serwerów. I dominacja ta nie kończy się na produkcie komercyjnym, czyli  vSphere. VMware jest liderem wirtualizacji desktopowej i prawdopodobnie także rynku wirtualizacji pojedynczych serwerów, w której wykorzystywany jest VMware Server. Pozycja firmy wynika z innowacyjności, strategicznych partnerstw i solidności produktów.


Microsoft

 

Microsoft


Chcąc konkurować z VMware, Microsoft stworzył Hyper-V – jedynego na rynku hipernadzorcę opartego na systemie innym niż Linux. Amerykański gigant oferuje atrakcyjne warunki licencjonowania Hyper-V i systemów operacyjnych, na których pracuje. 

Hyper-V okazał się być bardzo opłacalnym rozwiązaniem i wraz z każdą edycją Windows Server staje się coraz bardziej konkurencyjny. Microsoft przyciąga także coraz większą uwagę przedsiębiorstw szukających ulepszenia usług chmurowych w ramach Azure, a także tych zainteresowanych zarządzaniem zarówno instalowanymi na miejscu usługami Hyper-V jak i  Azure.

 

Citrix

 

citrix


Kiedyś Citrix był jedynym producentem oferującym wirtualizację aplikacji. Teraz posiada najczęściej używane na świecie chmurowe oprogramowanie dla producentów: Xen (baza dla komercyjnego XenServer). Amazon bazuje na  Xen w swoich usługach Elastic Compute Cloud. Podobnie wykorzystują produkt Citrix firmy Rackspace, Carpathia, SoftLayer i 1and1. Użytkownikami produktów firmy są takie korporacje jak Bechtel, SAP i Tesco.


Red Hat

 

Red Hat


Od ostatnich 15 lat firma Red Hat jest uznawana za lider rynku open source. W 2008 roku Red Hat przejął Qumranet wraz z ich produktami do wirtualizacji: KVM i SPICE (Simple Protocol for Independent Computing Environment), wchodząc tym samym na rynek. Protokół SPICE został wydany przez Red Hat jako produkt open source już w 2009 roku.


Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) – platforma do wirtualizacji desktopów i serwerów bazuje na hipernadzorcy HVM oraz systemie operacyjnym Enterprise Linux (RHEV). RHEV opiera się na standardach open i współpracuje z Linux i Windows oraz aplikacjami takimi jak SAP, SAS i Oracle.

 

Oracle

 

Oracle


Jeśli światowa dominacja Oracle w zakresie serwerowych baz danych klasy enterprise nie robi na kimś wrażenia, to przejęcie Sun Microsystems sprawiło, że firma stała się znaczącym graczem na rynku wirtualizacji. Dodatkowo, Oracle posiada system operacyjny (Sun Solaris), kilka opcji oprogramowania do wirtualizacji (Solaris Zones, LDoms i xVM) oraz sprzęt serwerowy (SPARC).


Amazon

 

Amazon


Elastic Compute Cloud (EC2) od Amazon jest standardową branżową platformą do wirtualizacji. Bezproblemową integrację z usługami Amazon EC2 wspiera Cloud Server od Ubuntu. Także aplikacja Ruby firmy Engine Yard wspomaga chmurę Amazon.

 


Google

 

google


Mówiąc o Google wirtualizacja prawdopodobnie nie jest pierwszą przychodzącą na myśl rzeczą związaną z tą firmą. Wystarczy jednak przyjrzeć się Google Apps, AppEngine i szerokiej liści usług biznesowych, aby zobaczyć jak bardzo Google polega na rozwiązaniach tego typu.


Google Ganeti – narzędzie open source zarządzające klastrami wirtualnych serwerów jest oparte na istniejących już technologiach wirtualizacji takich jak Xen i KVM i w rzeczywistości służy jako “otoczka” tych hipernadzorców, pomagając administratorom systemów w odpowiednim ustawianiu klastrów.

 

Parallels / Odin

 

Parallels


Parallels wykorzystuje swoje rozwiązanie open source OpenVZ do komercyjnego hostingu produktów dla prywatnych wirtualnych serwerów operujących na systemie Linux. Wysoka gęstość i niski koszt to dwa główne zalety hostujących rozwiązań opartych na Parallels.

 

Istnieją dwa główne powody, dla których największe hostujące firmy świata wybierają Parallels. Jednak innowacyjność nie kończy się tylko na systemach Linux. Parallels opracował także platformę dla Windows maksymalizującą ilość hostów dla danej ilości sprzętu.               

Podczas gdy Parallels jest najbardziej znany ze swojej oferty w zakresie wirtualizacji desktopów i aplikacji, w tym Parallels Desktop i produktów serwerowych dla Mac, firma postanowiła dokonać rebrandingu pozostałych elementów swojego portfolio. W marcu 2015 opcja Service Provider została przemianowana na Odin, natomiast Parallels Cloud Center zmieniło się w Virtuozzo. Virtuozzo pozwala na działanie aplikacji w lekkich, oddzielnych kontenerach, podczas gdy Odin ściśle współpracuje z Docker i Google w zakresie utrzymania odpowiednich kontenerowych standardów.

 

Huawei

 

Huawei


Huawei jest jednym z najnowszych graczy na wirtualizacyjnej scenie – rozpoczął swoją działalność w środowisku klasy enterprise w 2011 roku. Podczas, gdy firma nadal nie jest zbyt popularna w Stanach Zjednoczonych, Huawei zdażył wypracować sobie solidne podstawy współpracy z branżą telekomunikacyjną oraz krajami takimi jak Chiny, Brazylia, Rosja i Indie.


FusionSphere – oprogramowanie do obsługi wirtualizacyjnej infrastruktury jest czołowym produktem Huawei w zakresie wirtualizacji i usług chmurowych i bazuje na opcji Xen. Jak wielu innych producentów z branży, Huawei wykorzystuje OpenStack zarówno w rozwiązaniu FusionSphere jak i FusionCloud.

VERDE VDI

 

Verde VDI


Virtual Bridges to firma, która stworzyła coś, co obecnie znane jest jako infrastruktura wirtualnych desktopów. Rozwiązanie VERDE umożliwia użytkownikom rozmieszczanie desktopów Windows
i Linux z dowolnego serwera pracującego na systemie Linux 32-bit lub 64-bit operującego na jądrze serii min. 2.6.

W lutym 2015 roku NIMBOXX przejął od Virtual Bridges opcję VERDE VDI. Technologia ta jest obecnie wykorzystywana do wsparcia obciążeń wirtualnych desktopów oraz jako część misji polegającej na możliwości dostarczenia klientom rozwiązania data center typu software- defined w wersji in-a-box.



Wczytaj inny kod


 

Back to Top