Początek współpracy Lenovo i VMware. - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

Początek współpracy Lenovo i VMware.

Lenovo i VMware rozpoczęły wspólne prace nad rozwiązaniami dla data center obejmującymi serwery, storage, sieciówkę i wirtualizację.


W swoim pierwszym oświadczeniu po oficjalnym przejęciu od IBM serwerów generacji x86, Lenovo potwierdziło współpracę z VMware, której celem ma być zbudowanie nowej oferty software’u dla użytkowników korzystających z zaawansowanych technologii obliczeniowych i cloud.   

Partnerstwo zostało ogłoszone 14 października na spotkaniu VMworld Europe 2014, które odbywało się w Barcelonie. Przedstawiciele Lenovo określili ten ruch jako kontynuację szesnastoletniej historii współpracy VMware i IBM System x.


Infrastruktura IT, nad którą pracować będą obie firmy ma pomóc przedsiębiorcom oraz dostawcom usług wcielić w życie koncepcję SDDC (software-defined data centers) – opcję ułatwiającą zarządzanie elementami data center i wykorzystywanymi zasobami, ograniczyć koszty IT oraz przyspieszyć działanie aplikacji.


Wypracowane rozwiązanie ma połączyć możliwości sprzętowe Lenovo i technologię wirtualizacji VMware w wielu obszarach, m. in. hybrid cloud. Dla działań w chmurze oferta obejmować będzie serwery i sprzęt sieciowy Lenovo oraz VMware vRealize Suite pozwalającą na bardziej efektywne zarządzanie chmurą. W obszarze wirtualizacji sieci Lenovo połączy swoją technologię sieciową top-of-rack i platformę SDN (software-defined networking) VMware NSX.


Stworzona zostanie również infrastruktura storage’owa SDS (software-defined storage) bazująca na serwerach Lenovo oraz software VMware Virtual SAN, a także kompleksowy zestaw usług do obsługi wirtualnych desktopów oparty na Lenovo eXFlash i platformie VMware Horizon.

Partnestwo obejmie także wspólne działania marketingowe i sprzedażowe.


Lenovo oficjalnie sfinalizowało przejęcie serwerów IBM x86 1 października tego roku, stając się tym samym trzecim największym producentem serwerów tuż za Hewlett-Packard i Dell. Przedstawiciele firmy oczekują od tej transakcji podobnych rezultatów jakie przyniosło przejęcie w 2005 roku komputerów stacjonarnych od IBM. Ten, wart 1,25 miliarda dolarów, zakup doprowadził Lenovo na szczyt listy producentów PC.


“Obecne przejęcie ma wiele wspólnego z przełomową transakcją z 2005 roku”, powiedział na jednej z konferencji Gerry Smith, wiceprezes Lenovo Group i prezes Lenovo Enterprise Business Group. „Wtedy nasi konkurenci twierdzili, że nie będziemy w stanie dojść do porozumienia. Mówili, że zderzenie kultur uniemożliwi współpracę i że nasze przejęcie nie dojdzie do skutku. Udowodniliśmy, że ich ocena była całkowicie błędna. Powtarzając słowa [prezesa Lenovo Yang] Yuanqing’a,  spodziewany się takie samego sukcesu jaki odnieśliśmy w branży PC.”


W rezultacie przejęcia, Lenovo uzyskało od IBM serwery blade i switche System x, BladeCenter i Flex System, bazujące na x86 zintegrowane systemy Flex, serwery NeXtScale i DataPlex, oraz powiązany z nimi software i systemy zarządzania.


Tegoroczna transakcja jest częścią szeroko zakrojonego planu Lenovo, którego celem jest osiągnięcie pozycji lidera produkcji i sprzedaży wszystkich rodzajów sprzętu IT. Oprócz komputerów stacjonarnych i serwerów do portfolio firmy mają wejść urządzenia mobilne – Lenovo prowadzi obecnie rozmowy mające na celu odkupienie od Google Motorola Mobility. Przewidywana wartość transakcji określana jest na 2,9 miliarda dolarów.



Wczytaj inny kod


 

Back to Top