Nowa hiper skalowalna architektura rack - Dell DSS 9000 - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

Nowa hiper skalowalna architektura rack - Dell DSS 9000

Dell postanowił wprowadzić swoje sprawdzone rozwiązania hiper skalowalnych serwerów rack klasy enterprise na szerszy rynek.

 

Podczas odbywającego się w Barcelonie Mobile World Congress firma zaprezentowała swoją nowość,  hiper skalowalną architekturę DSS 9000 dającą możliwość rozłączenia zasobów storage’owych i obliczeniowych. Nowy projekt skierowany do średnich i dużych firm bazuje na Rack Scale Architecture od Intel i ma zapewniać konfiguracyjną elastyczność i energooszczędność.

 

DSS9000


Hiper skalowalna architektura jest już dostępna dla największych klientów Dell poprzez rozwiązania z obszaru DCS (Data Center Solutions and Services). Dzięki utworzonemu niedawno oddziałowi DSS (Datacenter Scalable Solutions) ich odpowiedniki niedługo staną się dostępne także dla nieco mniejszych użytkowników.


Nowa architektura skierowana jest do klientów planujących instalację kilku tysięcy serwerów, powiedział Stephen Rousset, inżynier i dyrektor architektury w grupie Extreme Scale Infrastructure Dell. Według Rousseta, instalacja architektury rack w istniejącym data center może być trudna, ale zmiany w tym obszarze stopniowo nadchodzą.


Giganci branży jak Google czy Facebook kupują tysiące hiper skalowalnych serwerów, łączących zasoby sieciowe, obliczeniowe i storage. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala firmom na szybkie dodawanie kolejnych zasobów, a dzięki nowości Dell możliwe będzie elastyczne rozłączanie poszczególnych elementów takich jak procesory i pamięć.


Klienci mogą konfigurować ułożenie systemu w zależności od zapotrzebowania na energię, możliwości obliczeniowe lub storage, powiedział Rousset. Obliczeniowe i storage’owe moduły są układane w szafie według danego projektu, przy czym zasilanie i chłodzenie obejmuje wszystkie elementy.


Jedna szafa rackowa może pomieścić do 80 modułów obliczeniowych lub 40 modułów storage’owych. Istnieje możliwość dowolnej kombinacji modułów w ramach szafy.


Moduły obliczeniowe wykorzystują dwukieszeniowe płyty główne wyposażone w 16 slotów DIMM dla DRAM. Na razie obsługiwane są tylko serwerowe procesory x86.


Wśród największych zalet architektury jest jej elastyczność. Dzięki bliskości zasobów obliczeniowych przetwarzanie usług internetowych może być łatwiej skalowalne, prostsze staje się także uzyskanie dodatkowego storage’u.


Głównym elementem Rack Scale Architecture od Intel jest fotonika krzemowa. Według Rousseta, optyka jest sposobem na połączenie oddalonych od siebie szaf rackowych jednak na razie to miedź stanowi bardziej oszczędne rozwiązanie kwestii połączeń w ramach szafy.


 

Według przedstawicieli Dell, DSS 9000 trafi na rynek w drugiej połowie tego roku. Architektura ma być dostępna globalnie. 



Wczytaj inny kod


 

Back to Top