Najnowsze switche i hiperkonwergentne boxy od Cisco konkurencją dla partnerów i rywali - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

Najnowsze switche i hiperkonwergentne boxy od Cisco konkurencją dla partnerów i rywali

Sieciowy gigant wypuścił na rynek nowe switche Nexus oraz odmieniony dzięki modelowi HyperFlex Unified Computing System, czyli box łączący storage i funkcje sieciowe. 

 

Cisco Hyperflex


Dzięki HyperFlex możliwe było skupienie się na strukturze sieci, elementach modułowych
i uproszczonym zarządzaniu.


HyperFlex zbudowany jest w oparciu o platformę UCS, zunifikowany box po raz pierwszy zaprezentowany 10 lat temu. Rozwiązanie będzie konkurować z systemami HPE, opcjami Exa od Oracle, IBM Pure Systems i VCE Blocks. 

Według specjalistów z portalu Seeking Alpha firma Cisco zmniejszyła swoje udziały w VCE, wspólnym przedsięwzięciu EMC i VMware z poziomu 35% do 10% w 2014 roku. Z kolei IDC szacuje, że EMC/VCE, HP i Oracle posiadały w trzecim kwartale 2015 roku po ok. 20% rynku zintegrowanych systemów, którego wartość wynosi prawie 1,7 mld dolarów.

Brad Gastwirth, CEO ABR Investment uważa, że wejście na rynek HyperFlex odbije się negatywnie zarówno na EMC jak i NetApp – firmie, która współpracowała z Cisco przy FlexPod, referencyjnej architekturze łączącej UCS i switche Nexus oraz system storage’owy FAS. Według IDC sprzedaż systemów Cisco/NetApp przyniosła w trzecim kwartale 309 mln dolarów przychodów.  


Przedstawiciele Cisco tak skomentowali swoją nowość: "Hyperflex jest hiperkonwergentnym rozwiązaniem, które łączy rozwiązania sieciowe i obliczeniowe w ramach jednej zaawansowanej platformy, zapewniającej prostotę i szybkość działania".


"System zbudowany jest na platformie Cisco UCS, części kompletnej architektury data center wspierającej tradycyjne, konwergentne i hiperkonwergentne systemy dzięki wykorzystaniu wspólnych rozwiązań i zarządzania infrastrukturą. Proste blokowe rozbudowywanie systemów często skutkuje ich nieefektywnością, a protokoły SDS wykorzystywane w systemach plików typu write-in-place wykazują ograniczenia w wydajności i optymalizacji danych. Zamiast integracji z istniejącymi narzędziami stworzono nowe rozwiązania. Co najważniejsze w kontekście rozproszonych systemów: opcje sieciowe nigdy nie były w tych produktach w pełni zintegrowane z częściami obliczeniowymi".

Ruch Cisco postrzegany jest jako rozpoczęcie konkurencji z dostawcami konwergentnych rozwiązań takimi jak Nutanix i partnerskim SimpliVity.


Cisco podkreśla także znaczenie współpracy ze Springpath. "Dzięki strategicznemu partnerstwu ze Springpath udało nam się zintegrować z Cisco UCS innowacyjne oprogramowanie z zakresu storage’u i usługi związane z przetwarzaniem danych, co w rezultacie umożliwiło stworzenie architektury o znacznym zróżnicowaniu".


Niezależne skalowanie możliwości obliczeniowych i storage’owych umożliwia odpowiednie dostosowanie zasobów do konkretnych potrzeb. Dynamiczna dystrybucja danych zapewnia wysoką dostępność i najlepszą wydajność. Ciągła optymalizacja danych możliwa dzięki stałej wewnętrznej deduplikacji i kompresji zmniejsza potrzeby storage’owe nawet o 80% bez uszczerbku na wydajności. Zintegrowana opcja Management and Data Services umożliwia systemom HyperFlex korzystanie z natywnych usług takich jak Snapshots i Clones oraz dodanie ich do rozległego ekosystemu zarządzania UCS.


Cisco obiecuje:
Ustawienie systemu typu plug-n-play trwającego minuty zamiast dni oraz elastyczne, niezależne skalowanie zasobów obliczeniowych, sieciowych i storage’owych.
Usługi zarządzania danymi takie jak szybkie klonowanie, nieinwazyjne snapshoty i ciągła deduplikacja i kompresja typu inline prowadzące do redukcji zajmowanego przez dane miejsca nawet o 80%.   


Nowy system Cisco ma zmniejszyć wskaźnik TCO (Total Cost of Ownership) nawet o 30% przy wydajności do 40% większej od konkurencyjnych rozwiązań, rozszerzając zastosowanie systemów hiperkonwergentnych na nowe obszary obciążeń klasy enterprise.


Dodatkowo Cisco rozpoczęło dostawy switchy znanych jako SDN-ready Nexus 9000 w wersjach 10/25/40/50/100Gpbs, które zapewniają skalę, telemetrię, bezpieczeństwo i wydajność potrzebne w przypadku rozproszonych kontenerów i mikrousług, a także parametry odpowiednie dla storage’u IP oraz hiperkonwergentnej infrastruktury. Jak twierdzą przedstawiciele Cisco, nowe switche dają klientom dwuletnią przewagę nad innymi technologiami.   


Switche Nexus 9000 oferują:
Wiodącą na rynku wydajność dla 100Gbps ze zwiększoną o 25% wydajnością non-blocking przy kosztach o 50% mniejszych w porównaniu z konkurencją, a także większą niezawodność
i energooszczędność.
Zapewniającą bezpieczeństwo telemetrię sieciową w czasie rzeczywistym przy 100Gbps.
Możliwość dziesięciokrotnego skalowania w adresach IP i wsparcia ponad miliona kontenerów na rack.



Wczytaj inny kod


 

Back to Top