HPE Persistent Memory w nowych serwerach ProLiant Gen9. - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

HPE Persistent Memory w nowych serwerach ProLiant Gen9.

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ogłosił wejście na rynek dziewiątej generacji jednej z czołowych linii serwerów - ProLiant. Jak zwykle bywa w przypadku znaczących serwerowych premier, rozwiązania z rodziny ProLiant Gen9 wiążą się z najnowszym procesorem Intel, tym razem jednak nie jest to główna atrakcja nowości od HPE.

 

782692-B21


Wprowadzając do sprzedaży ProLiant Gen9 HPE debiutuje z pierwszą ogólnodostępną opcją tzw. persistent memory, czyli modułem NVDIMM łączącym DRAM i NAND Flash. Bret Gibbs, Product Manager Persistent Memory dla HPE Servers wyjaśnił, że ten rodzaj rozwiązań powoli zmienia się w odrębną kategorię produktową, oferującą wydajność pamięci przy jednoczesnej trwałości storage’u.


"HPE 8GB NVDIMM jest pierwszym produktem z kategorii HPE Persistent Memory i pierwszą pamięcią NVDIMM w branży zaprojektowaną na potrzeby danej platformy serwerowej", powiedział Gibbs. "To połączenie układów DRAM dających szybki dostęp do danych i układów NAND Flash zapewniających trwałość zapisu – wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć wydajność serwerów HPE."  


Elementy NVDIMM instalowane są łącznie z systemami pamięci takimi jak HPE SmartMemory. Gibbs wyjaśnił, że HPE Smart Storage Battery jest źródłem awaryjnego zasilania dla HPE 8GB NVDIMM. Ta sama bateria stosowana jest obecnie w kontrolerach HPE Smart Array.  


Bateria umieszczona jest na przedniej stronie serwera bezpośrednio za dyskiem i jest od początku podłączona do systemu zapewniając slotom pamięci awaryjne zasilanie.


"96-watowa bateria pozwala na wsparcie nawet 16 VNDIMM w pojedynczym serwerze DL360 lub DL380 Gen9", powiedział Gibbs. "Jesteśmy pewni, że HPE Smart Battery stanowi idealne rozwiązanie – nie tylko eliminuje przewody biegnące do NVDIMM z alternatywnych urządzeń takich jak superkondensatory, ale zapewnia wsparcie nawet dla 128GB NVDIMM w ramach jednego serwera".  


HPE Persistent Memory i standardy JEDEC

Pomysł na rozwiązanie typu persistent memory nie jest wyłączną innowacją jednej firmy – idea opiera się na szerszych wysiłkach w zakresie podniesienia standardów wykorzystywanych technologii pamięci. Jak stwierdził Gibbs, HPE 8GB NVDIMM został zaprojektowany w oparciu o definicje NVDIMM-N zgodną ze standardami JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council), które zakładają równą ilość DRAM i NAND Flash.


"HPE zamierza kontynuować współpracę z organizacjami wyznaczającymi branżowe standardy", powiedział Gibbs.


Wykorzystywane w branży aplikacje już od dawna były w stanie obsługiwać zarówno tradycyjną pamięć jak i storage, jednak Persistent Memory posuwa się w tym zakresie jeszcze dalej. Początkowo aplikacje będą uzyskiwać dostęp do HPE 8GB NVDIMM tak jak robią to w przypadku modułowych urządzeń storage’owych, takich jak dyski HDD i SSD. Użytkownicy mają zauważyć ogromną różnicę wydajności wynikającą z bardziej efektywnego ułożenia elementów storage’owych w ramach modułu.     

 

 

"Prawdziwe korzyści płynące z wykorzystania HPE Persistent Memory ujawnią się, gdy nastąpi fundamentalna zmiana w aplikacjach i sposobie w jaki będą one korzystać z tej technologii". Jak stwierdził Gibbs, celem jest model "byte addressing", widoczny obecnie w przypadku dostępu aplikacji do pamięci systemowej. 

 

HPE Persisten Memory jest już dostępne w 112it.pl pod part numberem 782692-B21



Wczytaj inny kod


 

Back to Top