Optymalizacja - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

{ 5 }
{ optymalizacja }

Optymalna infrastruktura:

Zoptymalizowane środowisko IT powinno dostarczać lub posiadać prostą i skuteczną metodologię odzyskiwania danych, odznaczać się niskim zużyciem energii, posiadać proste narzędzia do zarządzania centrum danych, aby IT zawsze było dla danej organizacji łatwo dostępnym i efektywnie

Usługi, jakie możemy zaoferować na tym etapie

Wirtualizacja

- serwerów
- desktopów
- aplikacji
- pamięci masowych

DARMOWY Lab

Przetestuj vSphere w naszym zdalnym Laboratorium ZA DARMO przez dwa tygodnie!

Przetestuj

 

Skontaktuj się z nami:

tel. +48 71 716 41 44
e-mail: biuro@112it.pl

Trudno nie przyznać, że optymalizacja IT niesie ze sobą szereg korzyści. Pytanie, co tak naprawdę chcemy dzięki niej osiągnąć: obniżyć koszty, czy stworzyć biznesową wartość?

{ Optymalizacja jako redukcja } Optymalizacja odnosi się ogólnie do poszukiwania najlepszego rozwiązania ze względu na kryterium bądź cel. Kiedy celem optymalizacji przedsiębiorstwa jest obniżenie kosztów, większość firm bez zastanowienia dokonuje cięć kosztów w IT. Paradoksalnie jednak to właśnie inwestowanie w nowoczesne rozwiązania IT i ich właściwe wykorzystanie może przyczynić się do obniżenia kosztów w innych częściach biznesu. Jeśli najważniejsze jest jak największe obniżenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa, to istotna jest właściwa decyzja i końcowy efekt, nie zaś kurczowe trzymanie się utrzymującego się wciąż mitu o tym, że IT generuje tylko koszty. Dobrze zaprojektowana, utrzymana i wykorzystywana infrastruktura potrafi bowiem dać pole do budowania przewagi konkurencyjnej, elastyczności oraz zwiększyć produktywność całego biznesu.

{ Optymalizacja jako transformacja }Wdrażanie każdej nowinki technologicznej przez całkowitą wymianę sprzętu pozostaje poza zasięgiem przeciętnego przedsiębiorstwa, o wątpliwej celowości takich działań nie wspominając. O przewadze konkurencyjnej firmy będzie decydować łatwość adaptowania posiadanej przez nią infrastruktury i szybkiego wprowadzania małych i średnich zmian. Tak rozumiana transformacja będzie polegała na skutecznym i szybkim wprowadzaniu zmian do działającej infrastruktury. Świetnym przykładem takiego podejścia jest wdrażanie wirtualizacji.

{ Optymalizacja zasobów serwerowych - wirtualizacja } Wirtualizacja jest obecnie jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań pozwalających na optymalne wykorzystanie zasobów i dostarczanie ich na żądanie. Statystykimówią o tym, że wykorzystywane jest zaledwie 15% możliwości serwerów. Oznacza to, że w starym modelu typu „jeden serwer-jeden system-jedna aplikacja” występuje ogromne marnotrawstwo fizycznego sprzętu. Dzięki wprowadzeniu warstwy wirtualizacyjnej, możliwe jest uruchomienie na jednym serwerze fizycznym kilku serwerów wirtualnych, które korzystają z połączonej puli zasobów fizycznych. Co za tym idzie możliwa jest redukcja fizycznych serwerów i maksymalne wykorzystanie ich możliwości. Wiąże się to nie tylko ze zmniejszeniem zapotrzebowania na przestrzeń, wydatków na energię elektryczną potrzebną do zasilania i chłodzenia sprzętu, ale także z większą elastycznością przydzielania i dostarczania zasobów na żądanie. Uruchomienie nowej maszyny wirtualnej o potrzebnych parametrach staje się kwestią nie godzin, a minut. Wdrożenie wirtualizacji umożliwia szybkie zmniejszenie wskaźnika TCO (total cost of ownership - całkowity koszt posiadanego sprzętu) i przyśpieszyszenie ROI (return of investment).

 

Back to Top