Partnerstwo Intel - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

 

KOMPETENCJE  KONTAKT 

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

 

tel. +48 71 716 41 44

@intel@112it.pl

MADU SC
jako Intel Technology Provider


Będąc partnerem firmy Intel dbamy o to, aby nasi Klienci mogli skorzystać z najnowszych osiągnięć i rozwiązań opartych na technologii Intel. Pomagamy zidentyfikować nowe okazje i możliwości, służymy ekspercką radą i dostarczamy rozwiązania technologiczne Intel, które pozwalają rozwijać biznes bez ograniczeń.Nie byłoby ery komputerów osobistych bez mikroprocesorów z rodziny x86. Firma Intel rozwija swoje produkty w tempie wykładniczym, zgodnie ze zmodyfikowanym prawem Moore'a (stworzył je Gordon Moore, jeden z założycieli Intel'a - mówiło ono, że co 12 miesięcy liczba tranzystorów ulega podwojeniu - obecnie mówi się o 24 miesiącach) - projektuje nowe generacje procesorów o coraz to większej mocy obliczeniowej. Niewiele osób wie, że w początkowych latach istnienia firmy, Intel produkował...pamięci RAM. Dopiero potem na skutek szybko rosnącej konkurencji i malejących udziałów zainwestował w mikroprocesory. W ten oto sposób w 1971 r. procesor Intel 8088 został wbudowany do komputera IBM PC. Od tej pory Intel powoli stawał się gigantem jeśli chodzi o produkcję mikroprocesorów do komputerów osobistych.

Równocześnie rozwinął się także rynek serwerów, dla których Intel zaprojektował specjalną serię procesorów Xeon. We współczesnym świecie przyrost danych jest ogromny, a komputery muszą mieć coraz większą moc obliczeniową i być coraz szybsze. Według prognoz do 2017 r. superkomputery przyspieszą aż 50 krotnie! Najszybszy obecnie komputer świata, znajdujący się w Chinach, Tianhe-IA (obecnie trwają prace nad budową Tianhe-II) posiada 14336 procesorów Xeon X5670!

Najnowsza rodzina procesorów Intel Xeon E7


Najnowsza rodzina procesorów dedykowanych serwerom to Intel Xeon E7. Nowe procesory bazują na 32-nanometrowej architekturze WSM-EX i są przeznaczone do współpracy z gniazdem Socket LS. Cała rodzina posiada 3 grupy: Xeon E7-88xx, E7-48xx oraz E7-28xx. Poszczególne modele różnią się między sobą taktowaniem, rozmiarem pamięci podręcznej cache L3 oraz ilością rdzeni. Niektóre z modeli posiadają nawet 10 rdzeni i obsługują do 20 wątków!

Nowe horyzonty rozwoju


Intel jest prawdziwym liderem jeśli chodzi o procesory wykorzystywane w komputerach PC oraz serwerach, ale firma zwiększa zakres swojej oferty i rozpoczęła również walkę o rynek urządzeń mobilnych.


 

Back to Top